banner114

Siyer-i Nebi yarışmasında ödüller verildi!

Gebze Kaymakamı Mustafa Güler Gebze İmam Hatip Mezunlar Derneğinin düzenlediği, online olarak yapılan ortaokullar arası siyer-i nebi yarışmasında dereceye giren okulların ödül törenine katıldı.

Siyer-i Nebi yarışmasında ödüller verildi!

Gebze Kaymakamı Mustafa Güler Gebze İmam Hatip Mezunlar Derneğinin düzenlediği, online olarak yapılan ortaokullar arası siyer-i nebi yarışmasında dereceye giren okulların ödül törenine katıldı. Dumlupınar İmam Hatip Ortaokulunda yapılan ödül törenine Kaymakam Mustafa Güler’in yanı sıra İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Halil Atlı ve STK temsilcileri katıldı.

 BU ÜLKENİN GELECEĞİ SİZLERSİNİZ

Kaymakam Mustafa Güler törende yapmış olduğu konuşmasında, “Peygamber Efendimizin hayatı hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmeyi ve örnek bir nesil yetiştirilmesine katkı sağlamak amacıyla bu yarışmayı düzenleyenleri ve bu yarışmada dereceye giren öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Bu ülkenin geleceği sizin gibi gençlerin omuzunda yükselecek. Sizleri geleceğimizin teminatı olarak görüyoruz. İstiklalimizi istikbalimizi teslim edeceğimiz siz yavrularımızın çok iyi yetişmesini istiyoruz.  Onun için sizin bir hedef koymanız lazım bir amacınızın olması lazım,  vatanınız için, milletiniz için, aileniz için fedakâr olmak lazım çok çalışmak lazım. Ancak o zaman başarıya ulaşabilirsiniz.  Hedeflerinizi yüksek tutun, yüksek idealleriniz olsun, sadece günü kurtarmak için çalışmayınız, her zaman çok çalışın, gayret edin, çok kitap okuyun, bir dili iyi bir şekilde öğrenin, derslerinizde hepinize başarılar diliyorum.” dedi.

ÖDÜL ALAN ÖĞRENCİLER

Birinci olan öğrenci Mehmet Akif Erdoğan’a ödülünü Kaymakam Mustafa Güler, İkinci olan öğrenci Aysu Jalova’ya ödülünü Gebze İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Halil Atlı, üçüncü olan öğrenci Zeynep Çetin’e Gebze İmam Hatip mezunlar derneği başkanı Cenk Çelik verdi.

 Mansiyon ve teşvik ödülleri ise Tevfik İleri Ortaokul Müdürü Rüştü Acar, Müdür yardımcısı Ali Suat Dağıstanlı ve Dernek yönetim kurulu üyesi Hüseyin Güler tarafından verildi.

 Dumlupınar İmam Hatip Ortaokulundan birçok öğrencinin dereceye girmiş olmasından dolayı mutluluğunu dile getiren Kaymakam Mustafa Güler, öğrencileri tebrik edip eğitim hayatlarında başarılar diledi.

YORUM EKLE