banner114

Özel Darıca Boğaziçi Teknoloji Koleji yeni döneme hazır

Özel Darıca Boğaziçi Teknoloji Koleji 2019-2020 yılı eğitim-öğretim dönemiyle başarının ışığını takip etmek isteyen öğrencilere kapılarını açtı. %100 Devlet desteği sayesinde ‘başarının’ bölgede hayat bulmasını sağlayarak, topluma yön veren önder bir kurum olmayı amaçlıyor.

Özel Darıca Boğaziçi Teknoloji Koleji yeni döneme hazır

Bölgemizin İlk ve tek % Yüz Devlet Destekli (Ücretsiz) Teknoloji Koleji olan Özel Darıca Boğaziçi Teknoloji Koleji 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılına Yönetim Kurulu üyelerinden Cemal Girgin ,Prof. Dr Nihat Akkuş, Salman Yilmaz, ayni zamanda Kurucu Mudur olan Abdulsamet Hali ve Okul Müdüresi Nuray Küfüdür, eğitim-öğretim kadrosu ile sabah kahvaltısında bir araya geldi Programa Özel Darıca Boğaziçi Teknoloji Koleji Okul Müdürü Nuray Küfüdür yaptığı açılış konuşmasında eğitim kadrosunu tanıtarak, “Gençlik ile tecrübeyi harmanladık” diyerek genç, dinamik, enerjisi yüksek ve bir o kadar da alanında uzman güçlü bir kadro ile yola çıktıklarını ifade etti.

Özel Darıca Boğaziçi Teknoloji Koleji Okul Müdürü Nuray Küfüdür kurumun %100 Devlet destekli kolej olduğunu vurgulayarak, “Biz istedik ki parayı veremeyen çocuklarımız da düdüğü çalabilsin ve kolej imkanından tüm çocuklarımız faydalanabilsin.” dedi. Yeni eğitim-öğretim yılına ” başarı ve fark yaratma” parolasıyla başlayan Özel Darıca Boğaziçi Teknoloji Koleji mezun ettiği öğrencilerinin de nitelik hedeflerini belirledi.

Özel Darıca Boğaziçi Teknoloji Koleji’nden mezun olan öğrenciler elektrik, elektronik teknolojileri alanında hem teorik hem de pratik bilgilere ve donanımlara sahip olacaklar. Kendi alanlarında ulusal ve uluslararası yarışmalarda boy göstermeye başlayacaklardır. Yönetim kurulu üyelerinden Selman Yılmaz bu konudaki bilgilerini öğretmenler ile paylaştı “Ülkemizde teknik donanıma sahip bireyler giderek azalmakta, üretime katkı sağlayabilecek, teknolojik gelişmeleri yakından takip edebilen bireyler yetiştirebilmek adına okulumuz tam donanımlı olarak tasarlandı. Toplum içerisindeki teknisyen açığını doldurabilecek kabiliyette, geleceğin yapay zekâ mühendisleri, yazılımcıları çekirdekten el ele bu okulda hayata hazırlanacak.”dedi.

Büyük bir heyecanla eğitim öğretim yılını bekleyen Özel Darıca Boğaziçi Teknoloji Koleji Yönetim kuruluna dahil olan Marmara Üniversitesi, Teknoloji Fakültesi, Mekatronik Mühendisliği Kurucu Bölüm Başkanı, aynı zamanda Gedik Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nihat Akkuş kendisi için “Hayata Meslek Lisesinden gözlerimi açtım” diyerek, öğrenci ve velilere şu mesajı verdi, “Daha Güçlü Gençlik Daha Güçlü Türkiye” sloganı ile çıktığımız bu yolda; araştırma, sorgulama yeteneğine sahip, bilgiyi üretebilen ve bilimsel/ teknolojik gelişmeleri takip edebilen, bununla birlikte milli ve manevi değerlerini öğrenmiş ve içselleştirmiş nesiller yetiştirmek, mesleki eğitimi cazibe merkezi kılmak için 2019/2020 eğitim öğretim yılında Özel Darıca Boğaziçi Teknoloji Koleji'nde eğitim öğretime başlıyoruz .Bu duygu ve düşünceler ile başta sevgili öğrencilerimiz olmak üzere tüm eğitim camiasının yeni eğitim öğretim yılını kutluyor, ülkemize büyük başarılar getirmesini temenni ediyorum.” dedi.

YORUM EKLE