banner114

Kütüphaneler Haftası’nda Gebze'ye yeni kütüphane!

Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, Logo yazılım ve Bütün Çocuklar Bizim Derneği‘nin katkılarıyla Atatürk İlkokulu’nda yapımı tamamlanan Kütüphanenin açılış törenine katıldı.

Kütüphaneler Haftası’nda Gebze'ye yeni kütüphane!

Açılışa Kaymakam Mustafa Güler, Logo Yazılım Sahibi Tuğrul Tekbulut, Bütün Çocuklar Bizim Derneği (BÇBD) Başkanı ve Tuğrul Tekbulut’un eşi Leyla Tekbulut, İlçe Emniyet Müdürü Adil Uğur Bilgili, İlçe Jandarma Komutanı Muharrem Poyrazoğlu, Askerlik Şubesi Başkan V. Kd. Bçvş. Murat Kara, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan, İlçe Sağlık Müdürü Dr. İlhan Kadıoğlu, İlçe Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Kadriye Aydemir, İlçe Müftüsü Selçuk Kılıçbay, Kamu Kurum ve Kuruluşları Müdürleri, okul müdürü ve öğretmenler katıldı.

GÜLER TEŞEKKÜR ETTİ

Kütüphane ile ilgili Okul Müdürü Alim Görmez’ den bilgi alan Kaymakam Mustafa Güler “Kütüphanemiz 2020 yılında Logo yazılım tarafından donanım ve 1000 kitap bağışıyla birlikte okulumuza kazandırılmış fakat pandemi sebebiyle açılış gerçekleştirilememiştir. Kütüphane haftası içerisinde açılışını yapmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Okulumuzda eğitim gören 1879 öğrencimiz bu kütüphaneden en iyi şekilde faydalanacağına inanıyorum. Böylesine duyarlı, hayırsever vatandaşlarımızın bu tür hizmetlerini yapmaları, geleceğimiz olan çocuklarımızın eğitimine katkı sunmaları bizleri son derece memnun ediyor. Bu minik çocuklarımızın arasından ülkemizi temsil edebilecek, yönetebilecek evlatlarımız çıkacaktır. Onlar bizim geleceğimizin teminatıdır.

DAHA ÇOK KİTAPLA BULUŞMALIYIZ

Çocuklarımızı daha çok kitap ile buluşmalarını sağlayarak kitap okumalarını cazip hale getirmeliyiz. Çünkü kitap önemli bir değerdir. Kitap bilim insanlarının ortaya koyduğu emeğin ürünüdür. Aynı zamanda bilgiye ulaşmanın da kaynağıdır. Böyle projelerle yavrularımızı geleceğe daha iyi hazırlayacağız. Kütüphanemizin yapımında katkı ve destekleri için başta Logo Yazılım Sahibi Tuğrul Tekbulut ve Bütün Çocuklar Bizim Derneği (BÇBD) Başkanı Leyla Tekbulut olmak üzere, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze, emeği geçen idareci ve ilgili öğretmenlerimize teşekkür ediyor, hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi. Daha sonra öğrencilerle bir süre sohbet eden Kaymakam Güler öğrenciler ile ''Kitap'' üzerine sohbet etti. Okul idaresi ve öğretmenlerine çalışmalarında başarılar dileyerek okuldan ayrıldı.

YORUM EKLE