banner114

Kaymakam Güler, Türkiye birincisini ödüllendirdi!

Gebze Müftülüğüne bağlı Tülin Yıldırım Kız Kur’an Kursu öğrencisi Ayşenur Akbaba Kur’an-ı Kerim’i yüzüne okuma yarışmasında Türkiye birincisi oldu.

Kaymakam Güler, Türkiye birincisini ödüllendirdi!

Gebze Çoban Mustafa Paşa İmam Hatip Ortaokulunda öğrenim görürken aynı anda Tülin Yıldırım Kız Kur’an Kursunda hafızlık eğitimi alan Ayşenur Akbaba, yarışma sürecinde Kocaeli’yi temsilen bölge yarışmalarında Kocaeli birincisi olduktan sonra Samsun’da yapılan Türkiye finalinde de aynı başarıyı göstererek Gebze’ye gurur kaynağı oldu.
ÖRNEK AHLAKIN TEMSİLCİLERİ OLACAKSINIZ
Kaymakam Mustafa Güler, Türkiye birincisi olan Ayşenur Akbaba’yı makamında kabul ederek “Sizler bizim geleceğimizsiniz. Sağlıklı bir toplumun inşası ancak iyi ve güzel ahlaklı bir nesille mümkün olabilir. Kur’an ile hemhal olmak orada bizlere emredilen güzel ahlak, hak ile doğru yoldan ayrılmamak gibi davranış kurallarına ve hayat tarzına uymak çok önemli. İnşallah sizler de ahlakınızla, hal ve tavırlarınız ile bu güzel ahlakın örnek temsilcileri olacaksınız. Hayatınız boyunca sizlere muvaffakiyetler diliyorum.” dedi.
İlçe Müftüsü Selçuk Kılıçbay’ı ve kurs öğretmenlerini tebrik eden Kaymakam Güler, Tülin Yıldırım Kız Kur’an Kursu Yöneticisi Tenzile Safran ve kurs öğretmeni Betül Demir’i Başarı belgesi ile taltif ederken, Türkiye birincisi Ayşenur Akbaba’yı da ödüllendirdi.

FOTO KAYMAKAM: Gebze Müftülüğüne bağlı Tülin Yıldırım Kız Kur’an Kursu öğrencisi Ayşenur Akbaba Kur’an-ı Kerim’i yüzüne okuma yarışmasında Türkiye birincisi oldu.
 

YORUM EKLE