banner114

GÜZELTEPE İlKOKULUNDAN ÖRNEK PROJE

Tüm Avrupa da uygulanan ve ülkemizi de kapsayan bilgi ve teknolojilerinin kullanımı vasıtasıyla gerekli destek araçlar ve hizmetleri sağlayarak okulların herhangi bir konuda kısa ve uzun vadeli ortaklıklar kurmasını amaçlayan bir topluluk olan eTwinning kapsamında ,Güzeltepe İlkokulu 4/A sınıfı “TARİHİM KÜLTÜRÜM MİRASIM” projesi çerçevesinde örnek bir çalışma yaptı.

GÜZELTEPE İlKOKULUNDAN ÖRNEK PROJE

Bu proje kapsamında Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesi, Çeltikçi İlkokulunu ziyarete giden  Güzeltepe İlkokulu Müdürü Ali Zeyneloğlu , müdür yardımcısı Gökhan Köken ,4/A sınıf öğretmeni  ve proje sorumlusu Selma Tutkun Acur ile birlikte, öğrenciler ve veliler de geziye iştirak ettiler. Mustafakemalpaşa  İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe, okul müdürü Vedat Alper, proje sorumlusu öğretmen Duygu Atmaca, veli ve öğrencilerin ev sahipliğinde gerçekleşen etkinlik, oldukça verimli geçti.

Proje kapsamında ev sahibi Çeltikçi İlkokulu öğretmen ve öğrencileri  velileriyle birlikte misafirlerini yöresel yemeklerle buluşturdular. Öncelikle yöresel mantı yapıp yediler, bölgeye özgü yöresel oyunlar oynandı, doğa gezisine çıkıldı. Daha sonra bir öğrenci velisinin  çiftliğine gidilerek hayvanlarla zaman geçirildi. Çocuklar tarafından ineğin nasıl sağıldığı, hayvanlara nasıl yem verildiği gösterildi.

4/A sınıfı öğretmeni Selma Tutkun Acur “projenin asıl amacı,  çocukların tarihsel ve kültürel anlamda bilgi alışverişinde bulunmalarını sağlamak  ve birbirleriyle kaynaşarak paylaşımda bulunmalarını hedeflemektir. İlerleyen günlerde kardeş okulumuzu biz kendi bölgemizde misafir ederek ilimiz ve ilçemiz hakkında tarihsel ve kültürel kazanımları kendilerine aktaracağı” dedi.

YORUM EKLE