banner114

Güler ve Büyükgöz Beylikbağı Ortaokulunda Bayrak Törenine Katıldı

Gebze Kaymakamı Mustafa Güler ve Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz , Gebze Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan Beylikbağı Ortaokulunda Bayrak Töreninde Öğrenciler İle Bir Araya Geldi.

Güler ve  Büyükgöz Beylikbağı Ortaokulunda Bayrak Törenine Katıldı

Törende konuşan Gebze Kaymakamı Güler “Değerli okul müdürümüz, çok kıymetli öğretmenlerimiz, istikbalimiz, geleceğimiz, gözümüzün nuru sevgili öğrencilerimiz, değerli muhtarımız; hepinizi en içten en kalbi duygularımla selamlıyor, hayırlı sabahlar diliyorum. Bugün Beylikbağı Ortaokuluna misafir olarak geldik. Okulları her pazartesi ziyaret etmekteki amacımız siz değerli öğrencilerimiz ile beraber olmak hem okullarınızın fiziki şartlarını görmek hem de öğretmenlerimiz ile eğitim konusunda hasbihal etmek ve toplantı yapmak. Eğitim bir milletin vazgeçilmezi. Eğitim; insan doğduktan itibaren anne kucağında başlıyor ve ölüme kadar devam ediyor. İlkokulu bitirdikten sonra ortaokul, lise üniversite bittikten sonra da eğitimbitmiyor. Gelişmelere karşı kendini yenilemezseniz, bilgilerinizi tazelemezseniz, hayatınıza yeni bir bakış açısı getirmezseniz yaşadığınız devirden geri kalırsınız. Bakın sizler 10 yaşındasınız. Dünya o kadar hızlı gelişiyor ki bundan otuz yıl öncesine nazaran her konuda çok büyük değişimler olduğunu göreceksiniz. Değişim süreci bundan sonra çok daha fazla ve baş döndürücü hızda olacak. Bizim bu hızı yakalamamız ve gelişmiş ülkelerle yarışmamız için yapacağımız şey çok çalışmaktır. Çok çalışmaktan kastımız sadece kitaba bağlı kalarak değil sosyal çevreyi de takip etmemiz gerekir. Ailemize karşı, çevremize karşı, okuluma karşı sorumluluklarımız var. Buradaki amaç ailemize, çevremize ve insanlığa faydalı olmaktır. Eğitimimizi, gelişimimizi iyi bir insan olarak da pekiştirmeliyiz. Bizler örfüne, adetine, gelenek ve göreneklerine bağlı bir milletiz. Biz çok büyük bir milletin evladıyız. Cihan imparatorluğu kurmuş, dünyaya hükmetmiş adaletli yönetimi ile nam salmış bir geçmişe sahibiz. Bu günümüze baktığımızda süper güç diye gördüğümüz ülkeler gittikleri yerlere hak ve adalet götürmek bir yana sömürmek üzere gidiyorlar. Sevgili gençler paylaşmayı ve yardımlaşmayı kendimize ilke edinmeliyiz. Ailemizin durumu iyiyse durumu kötü olan arkadaşlarımıza yardım etmeliyiz. Bizler ülke insanı olarak zorda kalana yardım eden, birileri dara düştüğünde canla başla yardım ulaştıran bir milletiz. Örneğin deprem olduğunda tüm ülke seferber oldu ve Elazığ’a, Malatya’ya yardım ulaştırdı. Depremden etkilenen herkese bu vesileyle geçmiş olsun dileklerimizi tekrar iletiyoruz. Kıymetli öğrenciler sizden beklentimiz çok çalışmanız ve öğretmenlerinizden çok şey edinmenizdir. Büyük düşünüp ülkemize büyük faydalar sağlamanızdır. En azından bir dil öğrenmeniz size ileride büyük fayda sağlayacaktır. Bu duygularla hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyor iyi dersler diliyorum.” Dedi.
 

Konuşmalar ve Bayrak Töreninin akabinde sınıflara geçen protokol ilk derste öğrencilere eşlik etti. Daha sonra öğretmenler odasına öğretmenler ile toplantı yaparak istek ve önerilerini dinlediler.

YORUM EKLE