banner114

Güler Sarkuysan’da Bayrak törenine katıldı!

Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Gebze Belediye Başkan Yardımcısı Sedat Çelik ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan Sarkuysan Anadolu Lisesinde gerçekleşen Bayrak Töreninde öğrenciler ile bir araya geldi. 

Güler Sarkuysan’da Bayrak törenine katıldı!

İstiklal Marşı ve Bayrak töreni öncesi öğrencilere hitap eden Kaymakam Güler; “Bildiğiniz gibi Covid-19 sebebiyle uzun süredir okulumuzdan uzaklaştık. Okullar sizsiz kaldı sizler arkadaşlarınızı, öğretmenlerinizi özlediniz. Dünyamız için ve ülkemiz için zor bir süreç yaşadık, yaşıyoruz. Bildiğiniz gibi Çin’in Wuhan eyaletinde çıkan bir virüs yayılarak hepimizin hayatını ne yazık ki olumsuz yönde etkiledi. Dünya bu tür tehlikelerle her zaman baş başa kalacak. Bu durum bize gösteriyor ki çalışma alanlarımızı çeşitlendirmemiz, geliştirmemiz lazım. Bu alanlarda başarılı olmamız lazım ki bu ve benzeri tehlikeler ile başa çıkalım.
BÜYÜK SIKINTILAR YAŞADIK
Bizler Covid-19 sebebi ile eğitim öğretimin aksamaması için, kesintiye uğramaması için uzaktan eğitim modeli sizlere yardımcı olmaya çalıştık. Ne yazık ki hem eğitim camiası hem sizler hem de bizler bundan çok mutlu olamadık. Okullar sizlerle birlikte çok daha güzel. Sizler aileniz için, bizler için, millet için, memleket için çok değerlisiniz. Ülkemiz çok büyük sıkıntılar yaşadı. Bu ülkenin istiklal ve istikbalini yüceltecek olan, kurtaracak olan. Koruyacak olan sizlersiniz. Bizler görevimizi yapıp emanet aldığımız bu görevleri sizlere bırakacağız. Bu sebeple sizlerin bizlerden daha iyi bir konumda olması lazım.  Sizler icatlar çıkararak, çağa ayak uydurarak gelişmiş ülkelerin ötesinde çalışmalar yaparak bu ülkenin konumunu yükseltmelisiniz. 
YAZILIM HERŞEYİN ÖNÜNE GEÇTİ
Bulunduğumuz coğrafya ülkemizin en önemli kurum ve kuruluşlarını bünyesinde bulunduruyor. Çoğu ilçeye hatta kente nasip olmayacak kuruluşlar ilçemizde mevcut. Bu sizler için büyük bir nimettir. Geçtiğimiz hafta Bilişim Vadisinde Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank’ın katılımı ile 42 Yazılım Okulu açıldı. Öğrenciler arasında öğrenmeye dayalı bir metot kullanan yazılım okulları Ekol 42 Türkiye’deki ikinci adresini buraya açtı. Günümüzün gelişen teknolojisi ile artık yazılım her şeyin önüne geçti. İnsan hayatını kolaylaştıran, rahatlatan birçok şeyi uzaktan yapma imkanı veren sistemler artık dünyanın en önemli meselesidir. 
GENÇLERİMİZ GURUR KAYNAĞIMIZ
İlçemizin sınırları içerisinde TÜBİTAK gibi ülkemizin gururu olan bir kuruluş var. Böylesine teknoloji ile hemhal olan kuruluşlarda görev almak sizler için büyük bir amaç olmalı. Yine 15 gün önce TEKNOFEST’te gördük ki gençlerimiz bizim onur kaynağımız. Bugün tüm dünyanın gıpta ile baktığı İHA’ları, SİHA’ları biz üretiyor tüm dünyaya ihraç ediyoruz. 
Sevgili gençler hepinizin bir hedefi bir ideali olmalı. Kendiniz için aileniz için ülkeniz için bir hedefiniz olmalı ve bu hedefler doğrultusunda çokça çalışmalısınız. Hedeflediğiniz her şey insanlığını faydasına olmalı. Bakıldığında bir atom bombası, biyolojik silahlar insanların yok edilmesi için kullanılıyor. Bizim hedefimiz ise atomdan enerji üretmek olmalı. Üretilen enerjiyi insanların hizmetine sunmak olmalı. 
ÜLKEMİZ ÜZERİNDE OYUNLAR
Kıymetli öğrenciler ülkemizin üzerinde hain emelleri olan mihraklar mevcut. Coğrafi konumumuz nedeniyle türlü hain saldırılara maruz kalıyoruz. Bizleri yıkmak, bertaraf etmek için her türlü desiseye müracaat ediyorlar. Fakat bizler bir ve beraber olarak bu girişimleri engelliyoruz. Bizleri yıllarca bölüp parçalamak için türk, kürt, laz, çerkez, gürcü diye sağcı- solcu diye, alevi-sünni diye ayrımcılık çıkarmaya çalıştılar. Ülkeyi bölmeye, kargaşa çıkartmaya çalışanlar hiçbir zaman muvaffak olamadılar. Bu ülkenin evlatları ezanına ve bayrağına göz dikeni, birliğimize beraberliğimize kastedeni sevmeyecek onlarla yan yana olmayacaktır. 
Daha sonra Kaymakam Mustafa Güler ve beraberindeki heyet öğretmenler odasında öğretmenler ile bir araya gelerek Öğretmenlerin okul ve eğitim ile ilgili talep ve önerilerini dinleyip sohbet etti. Daha sonra sınıflara geçerek öğrenciler ile bir süre sohbet edip öğrencilere tavsiye ve nasihatlerde bulunan Kaymakam Güler ve protokol daha sonra okuldan ayrıldılar. 
 

YORUM EKLE