banner114

Güler: “Salgın devam ediyor ama…”

Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Kutlama Programı'na katıldı.

Güler: “Salgın devam ediyor ama…”

Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Kutlama Programı'na katıldı. Gebze Emlak Konutları İlkokul/Ortaokulu’nda düzenlenen kutlama programına Kaymakam Mustafa Güler’in yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Sedat Çelik, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan, İlçe Jandarma Komutanı Kd. Yzb. Emre Çelebi, okul müdürleri ve çok sayıda öğrenci ile velileri katıldı.
SALGIN GÖLGESİNDE EĞİTİM
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda İlköğretim Haftası nedeniyle konuşma yapan Kaymakam Güler; “2021-2022 eğitim öğretim yılının ilçemizde çocuklarımıza, ülkemizde tüm milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyor, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize başarılar diliyorum. Ülkemizde yaklaşık 1,5 yıldır covid-19 salgını nedeniyle eğitim-öğretimde yüz yüze eğitime çok sık ara verildi, uzun bir süre uzaktan eğitimle yavrularımızı eğitmeye çalıştık. Bu arada yeni bir model olduğu için hem çocuklarımız hem öğretmenlerimiz buna ayak uydurmada biraz zorluk yaşadılar ve yüz yüze eğitimden aldığımız verimi maalesef uzaktan eğitim ile alamadık. Şimdi bu geçen zamanda kaybettiğimiz eğitim yılında eksiklerimizi hızlı bir şekilde tamamlamamız lazım. Bu sene biraz yoğunlaştırılmış bir eğitimle karşı karşıya kalacağız. Anne ve babalar evlerde, öğretmenlerimiz ve okul yönetimimiz okullarda, bizlerde eğitimin fiziki şartlarını ve niteliğini artırmak için canla başla çalışacağız. Yani el ele vereceğiz ve eğitim kalitesini yükseltip çok çalışacağız ve ülkemizi Atatürk'ün ifade ettiği gibi muasır medeniyetler seviyesine çıkaracağız.
KİTAP OKUMA TAVSİYESİ
Çocuklarımızın bu geçen dönemde çok kitap okuduklarını zannediyorum. Kitap okumak insanı başarıya götüren en önemli yoldur. Maalesef ülkemizde kişi başına düşen kitap okuma oranı gelişmiş ülkelerin çok altında.  Eğer biz evimizde anne baba olarak kitap okumuyorsak çocuklarımıza kitap okumak faydalıdır demenin faydası yok. Televizyon karşısına geçip saatlerce seyrediyorsak elimize bir kitap, bir dergi, bir gazete almıyorsak çocuklarımıza yapacağımız tavsiyenin hiçbir geçerliliği yok.
 SALGIN DEVAM EDİYOR
Covid-19 salgını bitmedi hala devam ediyor. Birçok hastalığın ortadan kalkması yıllarca yapılan aşılarla mümkün oldu.  Şu ana kadar bulunan tek çözüm aşı. Lütfen annelerimiz, babalarımız, öğretmenlerimiz aşılarını yaptırsınlar ki Covid-19 salgınını en aza indirelim. 
Bu hastalığı da aşılarımızı yaptırarak maske, temizlik ve mesafe kurallarına uyarak inşallah hep beraber yeneceğiz.  İnşallah eğitim-öğretimde aksama olmadan tamamlayacağız.” dedi.
Program daha sonra öğrenciler tarafından Halk oyunu gösterisi ve günün anlam ve önemine dair şiirlerin okunması ile sona erdi. Program bitiminde Kaymakamı Mustafa Güler ve protokol üyeleri öğrencileri  ziyaret ederek, bir süre sohbet etti ve hatıra fotoğrafı çekindiler.

YORUM EKLE