banner114

GTÜ’de inovasyon ve girişimci günleri!

Gebze Teknik Üniversitesi Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Kulübü (GTU IAAS) öğrencileri; Tarım ve teknolojilerini tanıtmak, paydaş firma ve kurumları öğrenciler ile bir araya getirmek amacıyla ‘Tarımda İnovasyon ve Girişimcilik Günleri' etkinliğini Gebze Teknik Üniversitesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi sponsorluğunda düzenliyor. 

GTÜ’de inovasyon ve girişimci günleri!

Dünyada ve Türkiye’de Tarımın Geleceği, İklim ve Su Krizi, Girişimcilik ve Proje Yönetimi gibi pek çok konunun konuşulacağı etkinlikte; akademisyenler, şirketler ve öğrenci girişimlerinin katılımıyla 23-24 Aralık günlerinde GTÜ Kongre ve Kültür Merkezi’nde bir araya geliyor. 
Tarım ve teknolojilerinin giderek artan önemini göstermek amacıyla gerçekleşecek etkinlik, güncel sorunlar üzerine kurgulanırken sadece bu sorunların ele alındığı değil aynı zamanda çözümlerinin de konuşulduğu, öğrencilerin de sürece dahil edildiği bir etkinlik olması amaçlanmakta. 
 Dünyanın ve Türkiye'nin tarım teknolojilerine, bilimine ve inovasyona ne denli ihtiyaç duyduğunu gören GTÜ öğrencileri; bunu karşılamak için projeler yürütmeye, girişimleri desteklemeye ve en önemlisi geçmiş ve geleceğin ana konularından olan tarıma dikkat çekmeye çalışıyorlar. 
GTU IAAS kulübü yönetim kurulu başkanının ve üyelerinin sizlere daveti ise şöyle devam ediyor: 
“Kulübümüz ve etkinliğimiz vesilesiyle ülkemizde özellikle genç zihinlere yerleşmiş tarım gelenekseldir ve yaşlı işidir düşüncesini değiştirmek, tarım ve tarım teknolojilerinin önümüzdeki yüzyılda Dünya ve Türkiye için giderek artan önemini göstermek istiyoruz.  
Hem üniversitemizden hem de üniversitemiz dışından çok değerli akademisyenlerin, uzmanların ve girişimcilerin katılacağı; çatısı altında bulunduğumuz IAAS (International Association of Students in Agricultural and Related Sciences) merkezinden ve yurtdışından konuşmacıların canlı bağlantılarla katkı sunacakları etkinliğimizde sizleri aramızda görmeyi umuyoruz!” 
 

YORUM EKLE