banner114

GTÜ Mimarlık Öğrencilerinin Başarısı

KTO Karatay Üniversitesi tarafından mimarlık, iç mimarlık ve endüstriyel tasarım bölümlerinin lisans ve yüksek lisans öğrencilerine yönelik düzenlenen Çekme Karavan Tasarımı Ulusal Öğrenci Fikir Yarışması’nda GTU Mimarlık Bölümü lisans birinci sınıf öğrencileri Serhat Çalışkan ve Senanur Üstün üçüncülük ödülü kazandı.

GTÜ Mimarlık Öğrencilerinin Başarısı

KTO Karatay Üniversitesi tarafından mimarlık, iç mimarlık ve endüstriyel tasarım bölümlerinin lisans ve yüksek lisans öğrencilerine yönelik düzenlenen Çekme Karavan Tasarımı Ulusal Öğrenci Fikir Yarışması’nda GTU Mimarlık Bölümü lisans birinci sınıf öğrencileri Serhat Çalışkan ve Senanur Üstün üçüncülük ödülü kazandı. Yine aynı yarışmaya birinci sınıf lisans öğrencileri Faruk Emre Bilgin ve Ayşe Betül Simsar katılım gösterdi.

ÖDÜL KAZANDILAR

Üçüncülük ödülü kazanan öğrencilerin “Panovan” adını verdikleri projeleri; çekme karavanların mevcut, doğrusal formunu yorumlayarak kendine özgü bir kimlik oluşturmuştur. Lineer formunu tam daireye tamamlayarak, bütünsel bir görünüm sağlamanın yanında geniş kullanım alanı da sağlamakta.

Katılım gösteren öğrencilerin “Objektif” adını verdikleri projeleri; kendini doğada bulan gezginin kadraj içerisinde kalmasını sağlamaktadır. Tasarlanan karavan doğanın bir parçası, yansımasıdır. Doğanın ana unsuru olan ağacın yansıması karavanın dış yüzeyinin geometrisini oluşturur. Yansıma, iziyle doğadaki birimler ile yüzey arasında bir ilişki kurmakta.

YORUM EKLE