banner114

Gebze’de kitap okuma ve Söyleşi etkinliği

Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, Kitap okumanın önemine dikkat çekmek, kitap okumayı sevdirmek ve okuma alışkanlığının kazandırılması amacıyla İlçe Kütüphane Müdürlüğü ve  Özel Adem Ceylan Final Teknik Koleji tarafından Gebze Center AVM etkinlik alanında düzenlenen Söyleşi ve Kitap Okuma Etkinliğine katıldı.

Gebze’de kitap okuma ve Söyleşi etkinliği

Etkinlik kapsamında farkındalık yaratmak, okuma bilincini ve okurluk oranını artırmak amacıyla öğrenci, veli ve kitapseverlere yönelik düzenlenen Kitap Okuma Etkinliğinde Kaymakam Mustafa Güler, kitap okumanın önemi ve bizlere neleri kazandırdığı hususunda öğrenciler ve kitapseverlerle sohbet etti. Etkinlik alanında Kaymakam Güler; “ Böyle güzel bir etkinliğe vesile olduğu için İlçe Kütüphane Müdürümüze, Özel Adem Ceylan Final Teknik Koleji’ne ve bu güzel mekanı bize tahsis eden Gebze Center yönetimine teşekkür ediyorum.
İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Fatih Taşdelen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan ve Özel Adem Ceylan Final Teknik Koleji Genel Müdürü Adem Ceylan burada. Genel Müdürümüz Adem Bey, bizim çok sevdiğimiz eğitime çok önem veren bir iş insanı ve hayırseverimiz. Yapmış olduğu bu özel okul, üniversite kalitesinde oldu. Sizler çok şanslı gençlersiniz. Adem Ceylan Bey'in yaptığı bu güzel okulda okuyorsunuz. İnşallah sizler okulu en iyi şekilde bitireceksiniz ve ülkemizi ihtiyaç duyduğu gerek ara eleman gerekse üniversiteden mühendis ve uzman olarak yine bu bölgemizde, çokça olan sanayi tesislerinde araştırma merkezlerinde görev alacaksınız.
FARKINDALIK POGRAMI
Bugün bir farkındalık programı ile dikkatleri bu konu üzerine çekmek istedik. Kitap okuma konusu toplumların gelişmişlik seviyesi ile paralel ilerliyor. Gelişmemiş toplumlarda maalesef kitap okuma alışkanlıkları zayıf. Gelişmiş toplumlara baktığımızda okuma alışkanlığının çok yüksek olduğunu, bundan dolayı bilgi ve teknolojinin çok geliştiğini görüyoruz. Gelişmenin, kalkınmanın, daha iyi hayat standardına ulaşmanın başka yolu yok. Mutlaka çok kitap okuyun hatta çok da şiir okuyun. Şiir okumanın da insan üzerinde ayrı bir yararı vardır. Kitap ve şiir okuyarak ifade kabiliyetinizi, muhakeme gücünüzü geliştirin. Maalesef kitap okuma alışkanlığını hala kazanamadık. Kitap okumak için herhangi bir yer veya mekâna gerek yoktur. Yani kitap boş zamanlarda okunacak bir şey değil. Kitap okumak için  mutlaka ayrı bir zaman ayırmak da gerekmez. Bununla birlikte günün belirli bir zamanını kitap okumak için ayırabiliriz.
OKUMAK MEDENİYET DEMEKTİR
Artık internet ortamında da sevdiğiniz kitapları bulabilir ve okuyabilirsiniz. Çünkü okumak demek medeniyet, gelişmek, ilerlemek demektir. Dinimizin ilk emri oku’dur. Bir taraftan derslerinize çalışın, bir taraftan da genel kültür ve kişisel gelişim kitapları okuyun. İnşallah ülkemizin yönetiminde hepiniz ileride söz sahibi olacaksınız. Bu vesileyle sizleri ve tüm vatandaşlarımızı da okumaya davet ediyorum.” dedi. Oratoryo gösterisinden sonra Kaymakam Mustafa Güler, okuma saatinde öğrencilerle beraber kitap okuyarak, öğrencilere derslerinde başarılar diledi.
 

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2021, 14:57
YORUM EKLE