banner114

Denizyıldızları Erasmus misafirlerini ağırladı!

Darıca Deniz Yıldızları Ortaokulu  Erasmus+ Programı birinci hareketliliğine bir hafta boyunca ev sahipliği yaptı. Hareketliliğe Belçika, Bulgaristan , İtalya ve Romanya’dan gelen öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Denizyıldızları Erasmus misafirlerini ağırladı!

Hareketlilik kapsamında katılımcı öğrenci ve öğretmenlerce İngilizce öğretimine yönelik yenilikçi yaklaşımlar geliştirilirken İngilizce’nin daha eğlenceli bir şekilde  daha sürdürülebilir  bir ortamda öğretilebilmesi için materyal üretim atölyeleri oluşturuldu . Üretilen bu materyaller daha sonra okulda sergilendi. Yapılan çevrimiçi etkinlikler ile öğrencilerin bilişim teknolojileri becerilerinin gelişimine katkı sunuldu.  Bunun yanı sıra hareketlilik boyunca kültürel etkinliklere de yer verildi. Tüm katılımcı okullar kültürel sergi ve gösteriler ile ülkelerini tanıtma şansı buldu. Ülkemizin kültürel zenginlikleri, el sanatları, halk dansları, halk müziği ve yemekleri de katılımcı ülkelere tanıtıldı.

Kültürel ve turistik geziler kapsamında Darıca Millet Bahçesi, Darıca Hayvanat Bahçesi ve İstanbul Tarihi Yarımada ziyareti gerçekleştirildi. Böylelikle turistik değerlerimiz de misafirlere tanıtılmış oldu. Misafirler Darıca’dan ayrılırken katıldıkları tüm faaliyetler ile ilgili memnuniyetlerini dile getirdi.

YORUM EKLE