banner114

Bayrak töreni Şehit Öğretmenin okulunda gerçekleşti!

Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, Şehit Öğretmen Necmettin Kuyucu Anadolu Lisesi bayrak töreninde öğrenciler ile bir araya geldi. Bayrak Törenine Kaymakam Mustafa Güler, Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan katıldı.

Bayrak töreni Şehit Öğretmenin okulunda gerçekleşti!

Kaymakam Güler, öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada tavsiyelerde bulundu. “Covid -19 konusunda  epey bir sıkıntı yaşadık ve dünya bu hastalığın tedavisi konusunda ciddi bir mesafe aldı. Önce aşılarıyla şimdi ilaçlarıyla inşallah 2022'de bu hastalıktan tüm dünya ve ülkemiz kurtulur ve maske, mesafe konusu da ortadan kalkmış olur. Maalesef hastalık halen devam ediyor şu andaki varyant daha hızlı bulaşıyor. Etkili bir varyant. Maske, Mesafe ve temizlik konusuna dikkat edelim.
AYRILIĞA DÜŞMEMELİYİZ
Sizler Türkiye'nin geleceğisiniz sizlerden başta aileniz sonra biz sonra Türk milleti çok şeyler bekliyor. Şu anda bayrağı getirdiğimiz noktada sizlerin alarak daha üst noktalara çıkartmanızı canı gönülden istiyorum. Ülke nasıl sevilir, yaptığın işi en iyi şekilde yaparak. Hedeflerin ve gayelerin olacak bunun için de çok çalışacaksın. Bu coğrafyada ayakta durmanın tek yolu çalışmakla muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmakla olur. Aksi takdirde emperyalist dünyanın kullanacağı bir bölge oluruz. Yıllarca ülkemiz üzerinde oyunlar oynanmış biliyorsunuz. Yüzyıllık Cumhuriyette kaç defa saldırılara uğramışız. Aziz Atatürk'ün Cumhuriyetin kuruluşunda yaptığı istiklal mücadelesi bitmedi ve  bitmeyecektir. Jeopolitik konumu çok riskli bir bölgedeyiz. Hiçbir zaman bizi huzurlu kendi kendimize yeten bir ülke olarak kalmamızı istemeyeceklerdir ve istemiyorlar. Biz ayrılığa gayrılığa düşmezsek hiçbir şey bizi bölemeyecek. Hiçbir şey bizi zayıflatmayacak ama düşüncelerimiz ile aramızda mesafeler koyarsak birbirimize olan sevgimizi saygımızı yitirirsek  o zaman çevremizdeki birçok ülkede yaşanan kargaşa bizde de yaşanır ve zayıflarız. Irak'ta, Suriye'de olduğu gibi iç çatışma ile  başlatırlar daha sonra dışarıdaki emperyalist güçler o ülkenin yönetimine ve kaynaklarına  el koyar bölünüp parçalanmasına vesile olur.”
 Öğrencilerle birlikte İstiklal Marşı'nı okuyan Kaymakam Mustafa Güler ve beraberindeki heyet, daha sonra öğretmenlerle bir araya gelerek, öğrencilere rol model olmalarını ve milli, manevi değerleri anlatmalarını istedi.  Daha sonra sınıfları gezerek öğrencilere tavsiye ve nasihatlerde bulunan Kaymakam Güler ve protokol akabinde okuldan ayrıldı.

YORUM EKLE