banner114

Bayrak töreni Adem Ceylan’da yapıldı!

Gebze’de her hafta pazartesi günü farklı bir okulda düzenlenen bayrak töreni bu hafta Özel Adem Ceylan Final Teknik Koleji’nde gerçekleşti.

Bayrak töreni Adem Ceylan’da yapıldı!

Bayrak Törenine Kaymakam Mustafa Güler, Belediye Başkan Yardımcısı Sedat Çelik, İş insanı Adem Ceylan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan ve Özel Adem Ceylan Final Teknik Koleji Genel Müdürü Oğuzhan Ceylan katılım sağladı. Kaymakam Güler, öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada, “İlk kez bir Özel Mesleki Teknik Anadolu Lisesinde bayrak törenine katılıyoruz. Bundan sonra diğer özel okullara da katılmaya çalışacağız. Burası gerçekten katılmamızı hak eden, çok yüksek nitelikli bir okul. Sizler çok şanslısınız. Bir Özel Mesleki Teknik Anadolu Lisesinde hiç para vermeden öğrenim görüyorsunuz. Devlet sizin özel okul katkı payınızı okulumuza ödemektedir. Sizlerde bunun karşılığında derslerinize en iyi şekilde hazırlanacak iyi bir meslek sahibi olacaksınız.”dedi. 
MESLEK LİSELERİ MEMLEKET MESELESİ
Meslek Liseleri artık Türkiye'nin temel meselesi, memleket meselesi oldu. Sizler şuan ara eleman yetiştiren değil ana eleman yetiştiren bir okuldasınız ve sanayinin kalbindesiniz yani bu okulun çok vasıfları ve imkânları var. Açıkçası Gebze’de bu nitelikte başka bir okul yok. Bu donanımda yapısı çevresi ve laboratuvarıyla mükemmel okul. Memleketimizi seviyorsak canla başla çalışacağız. Bir üretim mekanizması içerisinde bizler de üreteceğiz yani biz burada okuyup eğitim aldıktan sonra kullandığımız teknolojiyi satın alan değil üreten birer birey olacağız. Örneğin cep telefonu satın alan değil, onun özelliklerini bilen iyi kullanan insandan öte onu imal eden, üreten, programlayan, ona yeni aplikasyonlar, yeni programlar katan birer yazılımcı veya tasarımcı olacağız. Ülkenin kalkınmasında ben de varım diyeceğiz. Asıl milliyetçilik, vatanperverlik budur.  Biz 82 milyon Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşı olarak birbirimizi çok seveceğiz. Düşüncesi, yaşam tarzı ve hayat felsefesi ne olur olsun birbirimize katlanmak zorundayız. Bu vatana ihanet eden, bölmeye çalışan, dışarıya peşkeş çeken, emperyalist güçlerin emellerine hizmet edenleri ve onların destekçilerini sevmeyeceğiz. Memleketimizin taşı, toprağı şehit kanlarıyla sulanmıştır.
ÇOK ÇALIŞMALIYIZ
Avrupa'sı Amerika'sı onlar da her fırsatta bizim ayağımızı kaydırmaya çalışıyorlar. Bakın zaman zaman darbeler ile zaman zaman kardeş kavgası çıkararak Türkiye'yi bölmek parçalamak ve küçük lokmalar ile yutmak istiyorlar. Bu oyunları görmemiz lazım ve bunun karşısında vatanını, bayrağını seven vatanın her karışı için gerektiği zaman şehit olmaya hazır bir anlayışa sahip olmalıyız.  Hani Atatürk diyor ya  “Yalnız tek bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak.”  Eğer çok çalışmazsak ülke olarak geride kalırız. Eğer geride kalırsak batı bizi her zaman kullanır.  Bugün çok şükür Libya'da Akdeniz'de Azerbaycan'da bizim İHA ve SİHA’larımız ile yaptıklarımıza tüm dünya gıpta ile bakıyor. Sizlerde İHA ve SİHA üreten gençler olacaksınız. İşte o zaman sizlerde bu vatanı çok sevdiğinizi yaptığınız iş ile ortaya koymuş olacaksınız. 
Öğrencilerle birlikte İstiklal Marşı'nı okuyan Kaymakam Mustafa Güler ve beraberindeki heyet, daha sonra öğretmenlerle bir araya gelerek, öğrencilere rol model olmalarını ve milli, manevi değerleri anlatmalarını istedi.  Daha sonra sınıfları gezerek öğrencilere tavsiye ve nasihatlerde bulunan Kaymakam Güler ve protokol akabinde okuldan ayrıldı.  

YORUM EKLE