banner114

Yolda yürüyen vatandaşı zorla araca bindirip gasp ettiler

Gebze'de oto kaporta ve boya atölyesinde çalışan Suriye uyruklu bir kişi, müşteriye ait bir otomobili izinsiz olarak aldı. Daha sonra 2 arkadaşını da alarak bir süre gezen şahıslar, yolda yürümekte olan bir vatandaşı zorla arabaya bindirerek üzerindeki paraları gasp etti.

Yolda yürüyen vatandaşı zorla araca bindirip gasp ettiler

Gebze Beylikbağı Mahallesi’ndeki bir kaporta ve oto boyamacıda çalışan Suriye uyruklu A.A (20), tamir için aracını bırakan bir müşteriye ait otomobili önceki gece vakti izin almadan alarak direksiyonun başına geçti. Daha sonra arkadaşları olduğu belirtilen K.T.(23) ve F.T (22)’yi de otomobile alan A.A. hep beraber bir süre gezdikten sonra yolda yaya olarak gitmekte olan K.T.(21)’ye adres sormak bahanesiyle yaklaştılar.. Konuşmaların ardından  K.T.’yi zorla araca bidiren şüpheliler, Darıca ilçesi’ne geldiler. Burada araç içerisinde tehdit ettikleri mağdur K.T.’nin cebindeki 700 TL.’yi alan zanlılar daha sonra geldikleri araçla birlikte kayıplara karıştılar. 

Parası gasp edilen K.T.’nin şikayeti üzerine harekete geçen, Darıca Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, kısa sürede A.A.,  K.T. ve F.T.’yi göz altına aldı. 

Zanlılar, karakoldaki ifadelerinin ardından mahkemeye çıkarılmak üzere Gebze Adliyesi’ne sevk edildiler. 

YORUM EKLE