banner107

Polisle pazarlık yapınca yakalandı

İzmit'te bir elektronik eşya mağazasından çaldığı ürünleri internet üzerinden satmaya çalışan E.K., kendisi ile müşteri gibi konuşan polisler tarafından yakalandı.

Polisle pazarlık yapınca yakalandı

İzmit Sanayi Mahallesi Ömer Türkçakal Bulvarı üzerindeki bir teknoloji mağazasından 2 bin TL civarında olan 2 kablosuz kulaklık ve 1 tane powerbank çalındı. Mağaza yetkililerinin 9 Temmuz tarihindeki başvurusu sonrasında harekete geçen Kocaeli İl Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, mağazadan çalınan ürünlerin internet üzerinden faaliyet gösteren bir alışveriş sitesinde satışa çıkarıldığını fark etti. Bunun üzerine ürünleri satan kişi ile müşteri gibi konuşmaya başlayan polisler, fiyatta anlaştıktan sonra buluşma yeri olarak şubenin karşısındaki kafeyi belirledi. Çalıntı ürünlerle birlikte kafeye gelen E.K.(40), kendisini bekleyen polisler tarafından yakalanarak gözaltına alındı.


E.K.'nın mağazadan ürünleri çalma anı ise mağazanın güvenlik kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi. Kamera görüntülerinde, bir süre mağaza içerisinde gezen E.K.'nın kimsenin bakmadığı bir anda raftaki ürünleri alarak kutusundan çıkardıktan sonra cebine koyduğu ve boş kutuyu tekrar yerine astığı görüldü.


Başka bir firmada özel güvenlik olarak çalıştığı öğrenilen E.K.'nin, ifadesinde suçunu kabul ettiği ve borcu olduğu için teknolojik ürünleri çaldığını söylediği öğrenildi. Polisteki ifadesinde mağazanın zararını karşılamayı kabul ettiği öğrenilen E.K., emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2019, 16:08
YORUM EKLE