banner114

Okan Kurt'un aracı kurşunlandı!

2014 yerel seçimlerinde Gebze Belediye Başkan aday adayı olan ve aday gösterilmeyen, sonrasında işten çıkarılan, 4 Aralık 2015 Cuma günü ziyaretine gittiği iş yeri kurşunlanan Okan Kurt’un bu kez de aracı kurşunlandı. Amcasının cenazesine eşinin arabasıyla giderken Gebze’de evinin önünde bıraktığı aracı kurşun yağmuruna tutulan Kurt’a bu saldırıyı kim ya da kimler yaptırdı henüz bilinmiyor

Okan Kurt'un aracı kurşunlandı!

Gebze Tatlı Kuyu Mahallesi Körfez Caddesi üzerinde park halinde duran AKP Gebze Belediye eski Başkan aday adayı ve Gebze Belediyesi eski çalışanı Okan Kurt’un aracı kimliği belirsiz şahıs ya da şahıslarca pompalı tüfekle kurşunlandı. Daha önce de Süleyman Karaman’a ait Hükümet Caddesi No: 21 adresinde faaliyet gösteren GemaxLife Rota Gayrimenkul adlı iş yeri 4 Aralık 2015 tarihinde kimliği belirsiz bir şahıs tarafından kurşunlanmıştı. Bu saldırı sırasında Gebze Belediyesinden atılan işçiler Okan Kurt ve Mustafa Demir de dükkanda olması kafa karıştırmıştı. Okan Kurt, saldırının Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker tarafından şahıslarına yönelik olduğunu öne sürmüş ancak Mustafa Karaman, saldırının şahsına yönelik olduğunu, Adnan Köşker ile hiçbir alakasının bulunmadığını belirtmişti. 2014 yerel seçimlerinde belediye başkan aday adayı olan ve sonrasında işten çıkarılan Okan Kurt, o gün bugündür muhalif paylaşımlar yapıyordu. Gayrimenkul işleriyle uğraşan Okan Kurt’un aracının 16 Aralık Pazar gününü 17 Aralık Pazartesi gününe bağlayan gece kurşun yağmuruna tutulması kafa karıştırdı.

POLİS SESİ DUYMUŞ AMA…

Alınan bilgilere göre; amcasının vefatı nedeniyle eşinin arabasıyla Samsun’a doğru yola çıkan Okan Kurt, 41 UR 055 plakalı Volswagen marka beyaz renkli otomobilini Tatlı Kuyu Mahallesi Körfez Caddesi üzerinde bulunan evinin karşısına bırakmıştı. Okan Kurt, amcasına son görevini yaptıktan sonra Gebze’ye geri döndü ve dün gece aracının yanına gittiğinde aracının kurşunlandığını fark etti, polisi aradı. Olay yerine gelen ekipler, araçta yaptıkları incelemede aracın kimi kısımlarına domuz kurşunu, kimi yerlerine ise saçma ila ateş edildiğini tespit etti. Gazetemize konuşan Okan Kurt, “Amcamın cenazesi için eşimle birlikte pazar gecesi Samsun’a doğru yola çıktık. Geldiğimde bu manzara ile karşılaştım. Polis ekipleri, bana pazar gününü pazartesiye bağlayan gece silah sesleri duyduklarını, muhitte arama yaptıklarını ancak kimseyi bulamadıklarını söyledi. O silah seslerinin nereden geldiği, benim polise aracımın kurşunlandığına dair ihbarımla ortaya çıktı. Aracın park halinde olduğu noktada dükkanların güvenlik kameraları var, 2 adet de MOBESE var. Bunu yapan şahsın kimliğinin tespit edilip yakalanması için çalışma başlatıldı. Bu saldırıyı kim neden yaptı, bulunmasını istiyorum” dedi. Polisin olayla ilgili soruşturması sürüyor. Saldırganın ya da saldırganların kim olduğunun tespiti için bölgedeki kameralar ve MOBESE’ler incelenecek.  

YORUM EKLE