banner114

Kocaeli’de özel düzenekli çantalı mağaza hırsızları yakalandı

Kocaeli’nin İzmit ve Başiskele ilçelerinde bulunan AVM’lerdeki 9 ayrı giyim mağazasından özel düzenekli çanta ile yaklaşık 100 bin TL değerinde giyim eşyası çalındı. Yabancı uyruklu 6 şüpheli, kaldıkları lüks otelde polis ekipleri tarafından yakalandı.

Kocaeli’de özel düzenekli çantalı mağaza hırsızları yakalandı

Kocaeli’nin İzmit ve Başiskele ilçelerinde bulunan bazı AVM ve cadde mağazalarında meydana gelen hırsızlık olayları ile ilgili Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri çalışma başlattı. Yapılan çalışmalar sonucu hırsızlık olayını gerçekleştirdiği belirlenen kişilerin kimliklerini tespit eden ekipler, şüphelilerin Başiskele ilçesinde lüks bir otelde kaldığını belirledi.

LÜKS OTELDE YAKALANDILAR

Otele düzenlenen operasyonda  Azerbaycan uyruklu E.İ, N.İ, S.V, J.J, E,M. ve Gürcistan uyruklu V.K. isimli 6 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelilerin kiralık olarak kullandığı araçlarında yapılan aramalarda ise 9 ayrı iş yerinden çalındığı tespit edilen 100 bin TL değerinde çeşitli giyim eşyası ele geçirildi.

ÖZEL DÜZENEKLİ ÇANTA

AVM’lerdeki mağazalara gelen hırsızların, kıyafetleri denemek için kabinlere götürdüğü, bir şüphelinin özel düzenekli çanta ile gelerek kıyafeteleri mağazadan çıkardığı belirlendi. Şahsıların çaldıkkları kıyafetleri İstanbul’a götürüp satmayı planladıkları öğrenildi. Asayiş Şube Müdürlüğünde tamamlanan 6 kişi  Kocaeli Adliyesine sevk edildi.

YORUM EKLE