banner114

Kocaeli’de mazot hırsızları yakalandı

Kocaeli’nin Gebze ve Çayırova ilçelerinde, 12 ayrı araçtan mazot hırsızlığı yapan E.E., mazot çalmakta kullanılan düzenek ve 600 LT çalıntı mazotla yakalandı.

Kocaeli’de mazot hırsızları yakalandı

Kocaeli’de mazot hırsızlığı yapan E.E., yakalandı. Alınan bilgilere göre, Çayırova ve Gebze ilçelerinde bir gecede 12 ayrı araçtan yapılan mazot hırsızlığı ile ilgili Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri soruşturma başlattı.

İSTANBUL’DA OPERASYON

Soruşturma kapsamında yapılan çalışmalarda olayı gerçekleştiren şahısların, İstanbul Sultangazi İlçesinde ikamet eden E.E ve F.G olduğu belirlendi. Kocaeli polisi tarafından Mazot hırsızlığı şüphelilerinin yakalanması için İstanbul’da operasyon düzlenendi. Operasyonda E.E yakalanarak gözaltına alındı.

ÇALINTI MAZOT VE DÜZENEKLER

E.E.’nin yakalanmasının ardından çaldıkları mazotu İstanbul Arnavutköy’de bir şantiye alanında depoladıkları belirlendi. Şantiyeye düzenlenen operasyonda 600 litre mazot ve 2 adet mazot hırsızlığında kullanılan motorlu düzenek ele geçirildi.

TUTUKLANDI

Gözaltına alınan E.E. Asayiş Şube Müdürlüğü, Hırsızlık Büro amirliğinde tamamlanan işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. E.E. çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Hırsızlık olayının diğer faili F.G’nin ise yakalanması için polis ekiplerin çalışmaları devam ediyor

YORUM EKLE