banner114

Kocaeli’de 2 milyon 154 bin 836 şahısa GTB sorgusu yapıldı

Kocaeli İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, düzenlediği basın toplantısında il genelinde asayiş suçlarının yüzde 25 azaldığını söyledi. Tipioğlu, 2019 yılında toplam 32 bin 172 uygulama gerçekleştirildiğini ve 2 milyon 154 bin 836 şahıs kontrol edilmiş ve 7 bin 5 aranan şahıs yakalanmıştır” dedi.

Kocaeli’de 2 milyon 154 bin 836 şahısa GTB sorgusu yapıldı

Geçetiğimiz  Eylül ayında Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü görevine getirilen Veysel Tipioğlu, basın mensuplarıyla bir araya gelerek paylaşımda bulundu. İzmit Polis Evi’nde düzenlenen toplantıya İlçe Emniyet Müdürleri, Şube Müdürleri, birim amirleri ve polis memurları da katıldı.

“GÜÇLENDİREREK DEVAM EDECEĞİZ”

Kocaeli İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu yaptığı konuşmada, “İlimizin huzuru için çok çalışma gerçekleştirdik. Tüm mesai arkadaşlarıma özverili çalışmalarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Emniyet teşkilatı olarak halkımızın desteğini almanın görevimizi yerine getirirken ne kadar önemli olduğunun bilincindeyiz. Halkımızın hak ettiği huzur ve güven ortamının devamını sağlamak amacıyla arkadaşlarımla çalışmalara devam edeceğiz. Emniyet teşkilatı olarak yaptığımız çalışmaların doğru bir şekilde ulaşması, polis-medya işbirliğinin en önemli tarafı güvenlik konusunda vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, halkımızın haber alma özgürlüğünü çerçevesinde bu ilişkiyi güçlendirerek devam edeceğiz” dedi.

2019 YILINDA 5 BİN  789 ARANAN ŞAHIS YAKALANDI

Kocaeli’deki suç oranlarından bahseden Veysel Tipioğlu, “Suç rakamlarındaki ciddi düşüşün sebebi polisimizin alan hâkimiyetini arttırmasıdır.Suçlar işlendikten sonra faillerin yakalanması ne kadar önemliyse olmadan önleyebilmekte o kadar ve hatta daha önemlidir. Alan hâkimiyetinin arttırılması kadar aranan suçluların yakalanması da bu düşüşlerde etkili olmuştur. Yapılan operasyonlar neticesinde 2018 yılında 4 bin 331 aranan şahıs yakalanabilmişken 2019 yılında 5 bin 789 aranan şahıs yakalanmıştır. Ayrıca 2019 yılında 11 ayrı Planlı Aranan Şahıslar Operasyonu gerçekleştirilmiş ve sadece bu operasyonlarda 565 kişi yakalanmıştır” ifadelerinde bulundu.

“32 BİN 176 UYGULAMA GERÇEKLEŞTİRİLDİ”

Kocaeli genelinde yapılan asayiş uygulamalarına değinen Veysel Tipioğlu, “2019 yılında şok uygulama, sabit uygulama, güvenli park uygulamaları, güvenli okul uygulamaları gibi başlıklar altın yapılan planlı toplam 32 bin 176 uygulama gerçekleştirilmiştir. Bu uygulamalarda 2 milyon 154 bin 836 şahıs kontrol edilmiş ve 7 bin 5 aranan şahıs yakalanmıştır. Adli ve idari olarak ise 4 bin işlem yapılmıştır. 1 Ocak-15 Şubat 2020 tarihleri arası 45 günlük sürede ise 10 bin 297 uygulama gerçekleştirilmiş ve 864 bin 777 şahıs kontrol edilmiştir” şeklinde konuştu. Kocaeli İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu, “Asayiş suçlarını değerlendirdiğimizde memnuniyetle söylüyorum ki yüzde 25 oranında azalma meydana gelmiştir. Mala karşı işlenen suçlarda yüzde 56 ede hırsızlık olaylarında yüzde 60 azalma olmuştur.” Dedi

YORUM EKLE