banner114

Gaspçılar yakayı ele verdi!

Gebze'de alacaklı olduğu kişiyi darp ederek bankadan zorla para çektirmeye çalıştığı öne sürülen 4 kişi kıskıvrak yakalandı.

Gaspçılar yakayı ele verdi!

Gebze'de alacaklı olduğu kişiyi darp ederek bankadan zorla para çektirmeye çalıştığı öne sürülen 4 kişi kıskıvrak yakalandı.

Alınan bilgiye göre Gebze'de 22 Haziran günü bir banka şubesine yanında bulunan bir şahıs ile gelen N.H.K isimli kişi para çekmek istedi. Vatandaşın hırpalanmış ve korkmuş halinden şüphelenen banka görevlileri, durumu polise bildirdi. Olay yerine kısa sürede gelen ekipler işlem için sırada bekleyen N.H.K ile yanında bulunan ve kendisine zorla işlem yaptırmaya çalıştığı ileri sürülen E.T isimli şüpheliyi gözaltına aldı.

BANKA ÖNÜNDE BEKLEDİLER

Polis ekipleri banka çevresinde yaptıkları araştırmada ise banka önünde bir araçla bekleyen ve bankada yakalanan E.T. ile hareket ettiği belirlenen T.Ö. isimli şahıs da yakalandı. Araçta yapılan aramada 1 adet tabanca ve bu tabancaya ait mermiler ele geçirildi. Olayla ilgili yapılan tahkikat sonucu  N.H.K’nın borcu için E.T., T.Ö., M.S. ve M.A.B. isimli şahıslar tarafından darp edilerek alıkonulduğu ve darp edildiği, zorla bir depoda tutulduğu ve bankadan zorla para çektirilmeye çalışıldığı tespit edildi. Olaya karışan diğer şahıslar M.S. ve M.A.B. polislerce yakalandı.

TUTUKLANARAK CEZAEVİNE GÖNDERİLDİLER

Olayla ilgili gözaltına alınan şüphelilerden,  E.T.’nin dolandırıcılık, mala zarar verme, uyuşturucu ticareti, hırsızlık, kasten yaralama ve yağma gibi suçlardan toplamda 27 adet , T.Ö.’nün dolandırıcılık, mala zarar verme, suç delillerini gizleme, ateşli silahlar kanununa muhalefet, hırsızlık, kasten yaralama ve yağma gibi suçlardan 19 adet M.S.’nin ise kasten yaralama, kasten öldürmeye teşebbüs, ateşli silahlar kanununa muhalefet gibi suçlardan 7 adet suç kaydının  olduğu öğrenildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından Gebze Adliyesine sevk edilen 4 şüpheli de tutuklanarak cezaevine gönderildi.

YORUM EKLE