banner114

Emniyet tarafından 2020 yılı atama takvimi açıklandı

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından polislerin merakla beklediği 2020 atama takvimi açıklandı.

Emniyet tarafından 2020 yılı atama takvimi açıklandı

Emniyet Genel Müdürlüğü, 2020 yılı atama takvimini ve polislerin 2019 yılına ait performans notlarını açıkladı. Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği gereğince her yıl Mayıs-Haziran aylarında yapılması gereken 2020 yılı genel atama çalışmaları başladı.

TERCİH LİSTELERİ YAYINLANDI

1. bölgeden 2 bölgeye ve 2. bölgeden 1. bölgeye tercih listeleri yayınlandı. Aynı grupta yer alan Ankara, İstanbul ve Gaziantep illerinin olduğu grupta değişikliğe gidilmedi. Şark illeri olarak, geçmiş senelerde farklı illerin de bulunduğu grupta Şırnak ve Hakkari illeri tek başına yer aldı.

ATAMA TARİHLERİ

Yaz döneminde ataması gerçekleştirilecek olan Polis ve Başpolis memurları ilk tercihlerini 10 Şubat ila 16 Şubat arası yapacaklar. Ana tercih ve tercih dökümleri ise 18 Şubat – 02 Mart 2019 tarihleri arası yapılacak.

PERFORMANS NOTLARI AÇIKLANDI

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından 2012 yılından itibaren uygulamaya başlanılan ve memurun yıllık performansına bağlı olarak sıralı amirleri tarafından verilen 2019 yılına ait performans notları açıklandı. En yüksek 5 olan Performans notunu öğrenmek isteyen personel kendi şifresi ile pol-net sisteminden PBS girişiyle notlarını öğrenecek.

YORUM EKLE